Wikidézet-vita:A jó idézet ismérvei
Új téma nyitásaMegjelenés
Legutóbb hozzászólt Gubbubu 18 évvel ezelőtt
- A közismert alkotás egyik jele, hogy nagy példányszámban kiadott, hazai esetben országosan, külföldi esetben nemzetközileg ismert könyvről, filmről, lemezről van szó. Hazai esetben nagy példányszámú könyv például, ha 20000 példányban adták ki, kis példányszám, ha csak 500 példányban. A köztes esetek vitathatóak.
- És hány könyvre vonatkozóan van egyáltalán példányszámra vonatkozó információnk? Eléggé alkalmazhatatlan kritérium ez. Gubbubu 2005. december 3., 16:08 (CET)
- A közismert alkotás egyik jele, hogy a könyv szerepel nagyobb könyvtárak katalógusában. Könnyen használható, és jó referencia a Szabó Ervin Könyvtár katalógusa: [www.fszek.hu].
- A közismert szerző egyik jele, hogy a szerzőnek szócikke van a Wikipédiában és/vagy más lexikonokban.
- Közismert szerzőnek ide való olyan idézete is, amivel nem értünk egyet, értelmetlennek gondoljuk. Azért való ide, mert közismert. A Wikidézetekben nincsen semleges nézőpont.
- Ezt vitatnám. Közismert szerző "szellentettem" idézete sem való ide. Gubbubu 2005. december 3., 16:08 (CET)
- Nem ide való idézet egy nem közismert, hanem szűk szakmai körökben ismert szakkönyvből vett részlet sem, mivel nem tart közérdeklődésre számot.
- Ki dönti el, mi nem tart számot közérdeklődésre? Csak óvatosan az ilyen kijelentésekkel! Gubbubu 2005. december 3., 16:12 (CET)
- Senki nem tudja eldönteni, egy szakönyv milyen széles körben ismert ... nem tudjuk megszámolni. Ez a bekezdés teljesen értelmetlen ezért. Gubbubu 2005. december 3., 16:08 (CET)
- Nem ide való idézet egy nem közismert szerző szakmai vagy nem szakmai folyóiratban, internetes portálon leírt cikkének részlete sem.
- Előb meg kell állapodni, milyen szerzőt nevezünk közismertnek, akkor lehet erről egyáltalán vitázni. Gubbubu 2005. december 3., 16:08 (CET)
- Szólásmondások, graffitik esetében jó, ha megjelent valamilyen gyűjteményben, könyv alakban.
Gubb:
1) Sok konyvrol tudjuk, hogy 20000 felett jelent meg.
- De a legtöbb esetben nincsenek példányszámadatok. Ezt csak a kiadók egy része szokta feltüntetni, általában akkor, ha az egykori Állami Nyomdában nyomtattak. Gubbubu 2005. december 5., 11:50 (CET)
2) "Ezt vitatnám. Közismert szerző "szellentettem" idézete sem való ide." Vitatod a fenet. Amit te irsz, annak semmi koze ahhoz, amit vitatni velsz. Amit itt felvetettel, az egy maisk kerdes. Logikabol 1-es.
- Látom, kezded a személyeskedést? Nem lesz ez így jó, Math. Gubbubu 2005. december 5., 11:50 (CET)
3) "Senki nem tudja eldönteni, egy szakönyv milyen széles körben ismert ... nem tudjuk megszámolni. Ez a bekezdés teljesen értelmetlen ezért. " Az iranyelvek tele vannak szamszerusithetetlen dolgokkal. Jo reggelt hetalvo!
4)"Előb meg kell állapodni, milyen szerzőt nevezünk közismertnek, akkor lehet erről egyáltalán vitázni." Errol szol az iranyelv. Jo reggelt! --math 2005. december 5., 10:08 (CET)
- Akkor légyszíves fuss neki mégegyszer, mind az irányelvnek, mind az én kritikámnak. Gondolom, erős logikai képességeidnek nem fog nehézséget okozni a két dolog összevetése és az általam említett problémák feltárása és saját szavaidra fordítása. Gubbubu 2005. december 5., 11:50 (CET)